Párat megválaszolunk, és ha van további kérdésetek, küldjétek bátran!
A cikk a kép után kezdődik.
Ebben a leválogatásban megtalálod a Scottoiler láncolajozókat (elektronikus és vákuumos vezérléssel), valamint a különböző kiegészítőket, hozzá való kenőanyagokat, stb.
FIGYELEM! Az eddig megszokott "téli" és "nyári" (hidegebb és melegebb időre való) olaj megszűnik a Scottoilerhez, és hamarosan csak egyféle, univerzális olaj marad. Előnye, hog BIO: lebomlik a környezetben és nem szennyez.
Tisztelt Cég!
2022 -s Honda Rebel 1100 motorom van. A márkakereskedés ahol vásároltam, nem nagyon támogatja az ilyen jellegű olajzók szerelését és én is olvasok mindenfélét pro és kontra.
Indokai:
A fenti aggályokra tudnak nekem megnyugtató válaszokat adni, esetleg bemutatni a működést?
Tisztelt [eredeti név elrejtve],
Köszönöm megkeresését!
Amit igazából el tudok mondani, hogy évi kb. 300db Scottoilert adunk el a különböző változatokból. Évi 1-2 esetben van, hogy valakinek valamilyen panasza van, de ezeket is megoldottuk eddig, általában a beállítással szokott gond lenni. Sajnos a fórumokban jellemzően pont azok irkálnak hülyeséget, akiknek sose volt ilyen cuccuk.
Kérdés: "óhatatlanul szennyez, konkrétan fröcsköli az olajat, ellentétben a megfelelően felvitt sprays kenéssel, ami tapad a láncra száradást követően"
Válasz: Nem fröcsköli az olajat, hanem a láncra juttatja közvetlen. Alapvetően kevesebb szennyeződés kell legyen egy jól beállított olajzó esetén mint egy jobb láncsprayvel. A szennyezésről annyit, hogy már kijött a bio olaj is, ami lebomlik, így tulajdonképpen abszolút környezetkímélő, főképpen egy hajtógázas sprayvel szemben, aminek a belső anyaga is szennyező. Plusz tisztítani is jóval ritkábban kell, ami plusz spray és idő.
Kérdés: "csak a drága elektronikus verzió illeszthető, mert ezen a típuson már nincs vákumrendszer ami megbontható, így hosszú a megtérülés"
Válasz: Erre nem tudok okosat mondani, ahol nincs vákuumrendszer, oda valóban csak elektronikus jó. De itt nem csak a spórolás a fő szempont, hanem a kényelem is, mivel nem kell láncot fújkálni. Csak gyors számolás alapján jelenlegi áron egy drágább láncszett szereléssel 60-90e Ft. Alap esetben elfut 20-25e km-t. Olajzóval jellemzően minimum a dupláját. Az olaj eleve olcsóbb mint a láncspray, itt mondjuk nehéz megmondani, hogy ki melyikből mennyit használ, de erre a km-re vetítve további 10-20e Ft közti megtakarítás realizálható. Így egy e-system (legdrágább) nagyjából 50-70e km alatt térül meg, viszont közben kevésbé szennyez és kevesebb a lánccal a munka. Ezt kell mérlegelni, hogy megéri-e. Aki évi 5-10e km-t megy, annak nyilván sokkal lassabban hozza be az árát, mint annak aki rendszeresen túrázik és évente cserél láncot :)
Kérdés: nem helyezhető el esztétikusan, egy ilyen cruiser jellegű motoron
Válasz: Hát ez attól függ kinek mi az esztétikus és hol mennyi a hely. Az e-systemnél talán a legfőbb pont a vezérlő, ha ez nagyon elüt, akkor aláírom, hogy nem esztétikus, de eléggé jól el lehet tenni. Az x-systemnél nincs külön vezérlő, a tartály pedig elfér azért elég kis helyen. A csőrendszer pedig vékony, általában alig láthatóan elvezethető.
Ha felmerülne még bármi kérdés, állok rendelkezésre!
Kommentben érkezett reakciók alapján hozzá kell tennünk:
Ebben a leválogatásban az alapszetteket, a kiegészítőket és a szükséges anyagokat (lánckenő olaj) is megtalálod!
Scottoiler rendszerAz utolsó 1 db raktáron!
112.990 FtAz utolsó 2 db raktáron!
35.300 FtAz utolsó 2 db raktáron!
35.300 FtAz utolsó 2 db raktáron!
35.300 FtAz utolsó 1 db raktáron!
36.440 Ft